Průmyslové nabíječe

Servis trakčních nabíječů: pro manipulační techniku se nejčastěji využívají podle potřeby uživatele vf nabíječe a 50Hz nabíječe. Každý z nich má své výhody i nevýhody. Vf nabíječe jsou proti 50Hz lehčí, je s nimi jednoduší manipulace a instalace, rychleji a kvalitněji nabíjejí a uspoří energetické náklady.  Jejich nevýhodou je však vyšší cena a náročnější servis.

Tyto nabíječe se musí pravidelně vyfoukat od prachu a nečistot, aby nedocházelo k přehřívání výkonových prvků a nedocházelo k následným závadám. 50Hz nabíječe jsou robustnějšího typu a snesou ,,hrubé,, zacházení. Jejich nevýhodou je velká hmotnost, delší nabíjecí cykly, spotřeba energie a více nároků na prostor. Na druhou stranu nevyžadují téměř žádnou údržbu, pouze vyčištění od prachu a nečistot jednou za čas.

U obou typů se pravidelně kontroluje stav izolace nabíjecích kabelů, stav konektorů, jejich kontaktů a dotažení šroubových spojů. Jako u ostatních elektrických přístrojů je nutné u těchto nabíječů provádět pravidelné elektrorevize.

 

Dobíjecí stanice a průmyslové nabíječky

servis_trakčních_nabíječek_efteria_obrázky banner_servis_02

Zpět do obchodu